L Carnitine banner
L Carnitine siparis

Kullanımı

L-carnitine Nasıl Kullanılırım?
L-carnitine sporcuların, zayıflamak isteyenlerin ve vücut geliştirenlerin tercih ettikleri bir üründür. Bir nevi mucizevi özellikleri vardır. Diğer gıda takviyelerinden en büyük farkı ise, bir yandan yağ yakarken diğer yandan yakılan yağı enerjiye çevirir. Böylece spor esnasında daha uzun soluklu daha yüksek performans ile spor yapılmasına olanak sağlar.

L-carnitine kullanırken en iyi verimi almak için muhakkak spordan geri kalmayınız. Aksi taktirde çok fazla yarar görmeniz mümkün değildir. Maksimumu yağ yakımı için egzersizle birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir.

Gün içerisinde 4 defa tüketilmelidir. Özellikle de yemeklerden yarım saat önce alınması faydalıdır. Bunu en fazla yağ yakımına ulaşmak için kahvaltı öncesi, egzersiz öncesi, egzersiz sonrası ve akşam yemeği zamanlarında alarak dengeleyebilirsiniz.

Tavsiye edilen günlük gram ise 2-4 gram arasıdır. Günlük en fazla 4 gram alınabilir. L-carnitine herhangi bir uyarıcı madde barındırmaz. Bu nedenle de yatmadan önce alınmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

2 çeşittir. Bunlardan biri tablet, diğeri ise likit form şeklindedir. Spor öncesi l-carnitine kullanacak olan kişiler, tablet alacaklar ise spordan 45 dakika, likit form şeklinde alacak olanlar da spordan 15 dakika öncesinde L-carnitine kullanmalıdırlar.

L-carnitine bazı doğal besinlerde de mevcuttur. Bunların başında kırmız et, brokoli, muz, tam buğday ekmeği, kayısı, prinç ve yulaf gelmektedir. Bu besinleri de kullanarak takviye sağlayabilirsiniz.Yorumlar (6 Yorum)

 • Zeliha durusoy 23 Mart 2017

  Merhaba ben haftada 2 gün zumbaya gidiyorum. Diper arkadaşlar kadar terlemiyorum. Bu ürününüzün etkisi olur mu. Saat 5 gibi haftada 2 gün gidiyorum. Ne zaman almalıyım. Gitmediğim günler almama gerek var nı? Teşekkürler


  • admin 24 Mart 2017

   Ürünü zaten hergün 3 kapsül olarak düzenli kullanmanız yeterli olacaktır.


 • oktay 16 Şubat 2017

  merhaba ben solgar ın sıvı lecaretini kullanıyorum.Spr esnasında 1 litre şişeye bir yemek kaşığı koyuyorum.Sporumu yapıyorum.Sizce daha etkili ne olabilir.


  • admin 22 Mart 2017

   Eğer kas için bu şekilde bir kullanım yapıyorsanız evet sıvısı kapsülden daha iyidir. Ama yağ yakıcı olarak elbette kapsül sıvıdan daha iyidir.


 • buket 9 Eylül 2015

  Merhabalar bu sanırjm daha çok spor yapanlara yönelik bir ürün ben Zayıflamak için istiyorum nasıl kullanılıyor spor yapmayacağım nasıl alacağım gün içerisinde öğünlerden önce mi. 2 öğün yapıyorum


  • admin 16 Eylül 2015

   Merhaba, bu ürün genel olarak spor veya en azından yürüyüşe destek verme amacı ile kullanılarak yağ yakmaktadır. Spor yapmadan pek fazla bir etki göreceğinizi zannetmiyorum. Çünkü terleyerek ve aynı zamanda yağ yakma sisteminde çalışmaktadır. İlk başlangıçta özellikle ilk 1 hafta olarak sabah kahvaltıdan 30-60 dk önce ve akşam yemeğinden 30-60 dk önce alınmalıdır.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategoriler

Son Yorumlar

Yer imleri


footer bilgi