L Carnitine banner
L Carnitine siparis

Nedir?

L-Carnitine vücutta az oranda üretilen; bu açıdan vitaminlerin sınıfında yer alamayan bir maddedir. Vücut yeterince üretemediği için bazı insanlar bu maddeyi dışarıdan ek olarak vücutlarına alabilmektedirler. Sağlıklı yaşam için oldukça faydalıdır. Aslında bu anlamda bu görevi üstlenecek maddeler oldukça azdır. L-carnitine vücutta yağları yakarak enerjiye çevirmektedir. Bu özelliği ile genellikle spor yapan kişiler tarafından dışarıdan takviye edilmektedir.

Spor yapılırken yüksek efor harcanmakta ve yağların kasa dönüşmesi istenirken enerji açısından sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu açıdan genellikle atletler dışarıdan l- carnitine alarak bu dengeyi sağlamaktadırlar. Bu sayede yağlar yanarak kasa dönüşebilmekte ve ortaya enerji açığa çıkmaktadır. En çok sporcuların arzu ettiği bu durum L-Carnitine için tercih sebebi olmaktadır.

L-Carnitine sayesinde yoğun diyetler yapılırken de kaybolan enerji kazanılmaktadır. Bu maddenin vücuda alınması ile diyet yapma döneminde bulunan insanların, yağlarını kasa çevirmekte ve enerji kayıplarını ortadan kaldırabildikleri görülmüştür.

L-Carnitine erkeklerin üreme hormonu üzerinde de etkili bir maddedir. Bu ürünün vücuda alınması ile sperm sayısı ve kalitesi artabilmektedir. Bu anlamda üretkenliklerinde sıkıntı yaşayan erkekler L-Carnitine alarak sperm kalitesini artırabilmekte ve hareketli spermler daha kaliteli olabilmektedir. Sperm kalitesi ile ilgili sıkıntı yaşayan kişilerin tercih ettiği ürünlerden birisi olmuştur.

L-Carnitine aslında karaciğerde, böbrekte, kalp kaslarında bulunan bir maddedir. Vücuda girecek olan besin maddeleri özellikle yağlar yakılarak enerjiye çevrilecek ve arzu edilen kaslı yapı elde edilecektir. En ideal olan kişilerin enerjiyi kaybetmeden istenilen forma ulaşmasıdır. Bu ürün tamda bu özelliklere cevap veren bir niteliktedir.
L-Carnitine vücuda bir şekilde alınıyor ise yapılacak olan antrenmanlar, yoğun diyetler, çalışmalar, koşuşturmalar esnasında halsizlik ortadan kalkarak kas yapısı “güçlü ve dinamik” olacaktır. Tüm bu zorlu süreçler bu maddenin alınıyor olması ile kişilere faydalar sağlayacaktır.
Diyetlerden sonra açığa çıkacak olan en kötü görüntü kaybedilmiş olan kaslar ve duruş bozukluklarıdır. Kişiler zayıflamak isterken aslında yağlarının yakılmasını isterler ve normal şartlarda yapılan diyetlerle kaslar kayba uğramaktadır. Bu ürünler takviye olarak alınırsa yağ kayıpları olacak ve kaslar güçlü kalacaktır.Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategoriler

Son Yorumlar

Yer imleri


footer bilgi