L Carnitine banner
L Carnitine siparis

L-Carnitine Yağ Yakıcı GNC ve Solgar

GNC L-CARNITINE
GNC, Amerika’nın önde gelen doğal vitamin, mineral ve bitkisel ürün üretim ve pazarlama firmalarından birisidir. GNC Türkiye ise 1994 yılında faaliyetlerine başlamıştır. GNC firması spor ve diyet üstüne ağırlıklı formları ile özellikle dünya piyasasında önemli bir yer edinmiştir. Bu ürünlerden birisi de GNC L-Carnitine ürünüdür.

L-Carnitine vücutta tüm hücrelerde bulunan lisin ve metiyoninden sentez edilen bir amino asittir. Karaciğer böbreklerde üretilip iskelet, kas, kalp ve beyinde depolanmaktadır.
Vücudun doğal eksikliğinde ve/veya aşırı ihtiyacında(spor, diyet, hastalık gibi) dışarıdan takviye edilmesi gerekebilmektedir. Eksikliğinde başta kalp olmak üzere beyin fonksiyonları ve iskelet-kas sistem fonksiyonlarında bozukluklar ve hastalıklar çıkabilir. Bu yüzden Özellikle GNC L-Carnitine ürünleri takviye olarak kullanılmaktadır.
GNC L-Carnitine ürünü kullanıcılarına, farklı formları ve dozları ile diğer markalara nazaran çok fazla çeşitlilik sunmaktadır.L-carnitine – 500mg30 ve 60 tablet formları, on L-carnitine shot orange 60 ml sıvı sporcu içeceği (portakal aromalı 3000mg L-carnitine içerir. Antrenmandan 30 dakika önce yarım şişe, antrenmandan sonra yarım şişe ürün içilir. Normal günlerde her öğün öncesi 1/3 şişe tüketilebilir),GNC Liquid L-Carnitine Iced Tea with Lemon sporcu içeceği(yeşil çay, zencefil, niasin katkılı limon aromalı içeceği gene antrenman öncesi ve sonrası olarak yarım şişe tüketilebilir.) ve GNC Qnt L-Carnitine 500 ml-Raspberry sporcu içeceği olarak çeşitleri piyasada mevcuttur.

SOLGAR L’CARNİTİNE
Solgar firması 1947 yılından beri tüm dünyada en güvenilir ve en saygın firmalar arasındadır. Titiz ve dürüst çalışmaları, çoğu vitamin ve besin takviyelerini doğal sentez yolu ile elde etme çalışmaları ile adını duyurmuştur. Solgar L-Carnitine de en iyilerinden biridir.
lcarnitine-solgarYapı olarak kolin’e çok benzeyen L-Carnitine hücresel faaliyetlerde görev alan bir kofaktördür. Kas aktivitesi yağ asitlerinin enerjiye çevrilmesine dayanır. L-Carnitine bu dönüşüm için gerekli olan bir amino asiddir. Vücut karnitini karaciğer ve böbrekte üretir. İskelet kaslarında,kalpte, sperm de ve beyinde de depolar.İlk defa 1905 yılında etten izole edilmiştir. L-Carnitine eksikliğinde yağları taşıyan açil co-A mitokondriye tutunamaz ve enerji üretimi azalır. Salınım sonucu da yağlar enerjiye dönüşür. Eksikliğinde çeşitli kalp hastalıkları, iskelet zayıflığı ve düşük kan şekeri görülür. Diğer fizyolojik fonksiyonları dallanmış zincirli amino asitler olan valin, lösin ve isolösin ketoasit analoglarına dönüşümüdür. Bu fonksiyonlar da özellikle diyet, açlık, egzersiz sırasında çok önemlidir.
Özellikle Solgar L-Carnitine’in asetil formu Alzheimer hastalığı ve beyin fonksiyonları için tercih edilmektedir. Yine Solgar L-Carnitine’in propiyonil formu da anjina ve diğer kalp hastalıkları için tercih edilmektedirler. Ayrıca genel olarak Solgar L-Carnitine tüm türevleri lipid miktarını dengelediği, kronik yorgunluk sendromlarında etki ettiği ve sperm kalitesinde artış göstermesine yardım ettiği de araştırmalar sonucu tespit edilmiştir.Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategoriler

Son Yorumlar

Yer imleri


footer bilgi